השבוע ברכב

 תיאור: תיאור: image01

גיליון מס 352

עדכון שבועי מתחום שרותי הרכב והתחבורה

10.04.2014


המהדורה המרכזית -רונן לוי

 

מפגש ארגוני העצמאיים (להב) עם שר האוצר

 

השבוע התקיים מפגש בין שר האוצר, יאיר לפיד, לבין נציגי ארגוני העצמאים המאוגדים בלהב.

מר אהוד רצאבי, נשיא להב, ביקש משר האוצר לקדם את הכלים הממשלתיים לשמירה ולבניה מחדש של מעמד העצמאיים בישראל. מר רצאבי הציף את הכשלים הרבים איתם מתמודד העצמאי המנהל עסק קטן בישראל.

 

כידוע לכולנו, העשור האחרון בישראל (בעקבות העולם המערבי) התאפיין בכך שוועדי עובדים גדולים (ובייחוד אלה המועסקים על ידי המדינה ושלוחותיה) וגופים ריכוזיים פיננסיים חברו יחדיו לביצוע שינויי חקיקה ורגולציה דרמטיים שפגעו במרקם הכלכלי והחברתי בישראל.

 

השר פתח את דבריו בפנינו בכך שהוא אינו עצמאי ואינו שכיר ואם ה"בוס" (האזרח) קורא לו - הוא מגיע מיד. גישה זו היא גישה ברוכה ומסמלת את את המהות האמיתית של דמוקרטיה ובו הממשל פועל למען הנתינים ולא הנתינים למען הממשל כפי שלצערנו קורה היום.

יחד עם זאת, אין ספק כי עומדת בפניו משימה קשה מאד, אם כוונותיו והצהרותיו אכן רציניות, מאחר ורוב הכשלים בשווקים השונים מנוהלים או מקבלים גיבוי ממחלקות משרד האוצר בעצמו ובעיקר מבכירי המשרד שלרובם ממתין מצנח זהב אצל הגופים המפוקחים על ידם בעתיד.

אנו מקווים שהבטחותיו של השר לפעול ולקבל את כולנו למפגשים אישיים בכדי לטפל פרטנית בבעיותיו של כל ענף  - אכן תקויימנה.

 

 

טקס הענקת תעודות מייסטר

 

השבוע קיימנו במוזיאון ארץ ישראל בת"א גם את טקס הענקת תעודות הדיפלומה להנדסאים בוגרי קורס המייסטר, פרוייקט המסב לנו גאווה רבה שנה אחר שנה.

בוגרים אלה הם 12 המצטיינים מכפרי הנוער בישראל הלומדים במגמת הנדסאים לרכב. מצטיינים אלה נשלחו לגרמניה במסגרת הפרויקט המשותף לאיגוד המוסכים ולעליית הנוער גרמניה, בשיתוף עם כפרי הנוער של משרד החינוך ועם איגוד המוסכים במחוז הסן בגרמניה. תלמידים אלה למדו ונבחנו במשך 4 שבועות במכללת האיגוד הגרמני, קיבלו שם את העזרים החדישים ביותר; נחשפו לטכנולוגיות החדישות ביותר וכן עבדו על כלי רכב חדישים. הבחינות למייסטר הן בשפה האנגלית והן ברמה גבוהה ביותר והגאווה שלנו היא כי המצטיינים, למרות קשיי השפה והריחוק מהבית, סיימו את הלימודים ואת הבחינות בממוצע ציונים גבוה מאד.

ברצוני להודות לחברת פולקסווגן הגרמנית שמימנה עד כה מקרן התרומות שלה את עלות השהייה והלימודים של המצטיינים בגרמניה.

בימים אלו, אנו עושים מאמצים לגייס תרומות למחזור הבא מחברות רכב ישראליות. לצערנו, המימון קוצץ, וברצוננו להגדיל את כמות התלמידים שיוכלו ליהנות משיתוף הפעולה בין הארגונים ולזכות בדיפלומת המייסטר היוקרתית.

אני מודה כמובן ליוזמי הפרויקט - קובי אביטל, מנהל פיתוח ההכשרות באיגוד המוסכים ולפאבה פרבשטיין יו"ר עליית הנוער גרמניה; למנכ"ל האיגוד הגרמני, מר קלאוס קפלקה שכיבד אותנו בנוכחותו והגיע לטקס; להייקה ..... משגרירות גרמניה; ולנציגים הרבים ממשרדי החינוך, התחבורה והכלכלה שהשתתפו בטקס באופן פעיל ושמשתפים פעולה איתנו למימוש החזון של החינוך הטכנולוגי לרכב בישראל.

 

חג פסח שמח לכל החברים והשותפים לדרך

 

 

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח. שלח דוא"ל       תיאור: תיאור: joinus.jpg  

חוזרים ופרסומים רשמיים ● הכשרה והעשרה מקצועית

לחץ לצפייה


חדשות אחרונות ● כתבות ומאמרים ● פינה משפטית ● השבוע בתקשורת

לחץ לצפייה

 

 ערוץ הרכב: חדשות וידאו ● אתר בשבוע

תיאור: תיאור: image035.gif תיאור: תיאור: image008.jpg

 

ערוץ הרכב 

מערכות בטיחות חדשות יצמצמו את הסיכוי לתאונה

מזדה, סובארו, ג'יפ ומרצדס כבר אמצו את הטכנולוגיות הללו, אולם הרצון למכור רכבים במחיר אטרקטיבי ללקוח מביאות לכך שלא כולם מאמצים אותן כ"כ מהר. מי שמתקין מערכות אלה יכול לצמצם כמעט בשליש את הסיכוי שלו להיות מעורב בתאונת דרכים. עפ"י נתוני "אור ירוק", מהנהגים 50% חושבים שבטיחות הרכב היא הדבר החשוב ביותר בעת רכישה, 20% חושבים שהמחיר הוא החשוב ביותר, אולם למרות זאת - 40% לא מעוניינים להתקין ברכבם מערכות בטיחות.

 

תיאור: תיאור: image032.jpgאתר השבוע jklmn

דירוג שבועי לאתר מתחום הרכב והתחבורה

 

טכנוקאר 2014

 

תערוכת טכנוקאר מתקיימת אחת לשנתיים והיא מהווה את התערוכה המקצועית היחידה של ענף הרכב. השנה, היא תתקיים זו הפעם השביעית בתאריכים 19, 20 ו - 21 במאי בגני התערוכה בתל אביב.

התערוכה מיועדת לכל בעלי המקצוע בענף: בעלי ומנהלי מוסכים, בעלי ומנהלי חברות הובלה ושינוע, בעלי ומנהלי חברות היסעים, מנהלי ציי רכב, בעלי עסקים קטנים ובינוניים שבבעלותם מספר קטן יחסית של כלי רכב לשימוש העסק, נהגי מוניות (בעלי רישיונות), קציני בטיחות בתעבורה, שמאי רכב, מנהלי תחבורה, מנהלי רכש ולוגיסטיקה, בעלי ומנהלי מפעלים, מנהלי כספים, נציגי משרדים ממשלתיים, משרד הביטחו, צבא ומוסדות ממשלתיים ומוניציפאלים ועוד.

השנה לראשונה, לצד הביתנים והתצוגות, התערוכה תקיים גם את וועידת העסקים של עולם הרכב ותעמיד במרכזה תוכן מגוון של בעלי תפקידים ואנשי מקצוע בכירים, שיחלקו עם מבקרי התערוכה את הידע שברשותם כולל ניתוח וסימון מגמות עולמיות בענף הרכב.

כולם יהיו שם. נתראה!

 

 

לחץ לקישור לאתר

המגזין הדיגיטלי

 

 
E-carתיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: facebook logo-04.jpg

תיאור: תיאור: image03

תיאור: תיאור: image04

תיאור: תיאור: image05

תיאור: תיאור: image021.jpg

תיאור: תיאור: image06

תיאור: תיאור: image07

לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל /p>/td>

מסונף למועצה האירופית המשותפת לסחר ושרותי רכב

איגוד המוסכים בישראל ®

חבר פורום ארגוני

ענף הרכב בישראל ®

הפורום להבטחת תקינות

ובטיחות בתיקוני רכב ®

המכללה הטכנולוגית

לרכב בע"מ ®

'השבוע ברכב' הינו עיתון דוא"ל (Newsletter), המופץ לכ-30,000 מנויים, בתדירות שבועית. הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק: רכב ותחבורה, ביטוח, ליסינג, בטיחות בדרכים ועוד (ניתוח וסיכום שבועי, חדשות אחרונות מהתחום, כתבות וידאו-'ערוץ הרכב', מידע צרכני, מאמרים משפטיים, הכשרה מקצועית, כנסים, תערוכות ועוד).

אגוד המוסכים בישראל לרבות הבאים מטעמו (להלן-"אגוד המוסכים") לא ישאו בכל אחריות לתוכן והמידע המסחרי – פרסומי המתפרסם בניוזלטר זה.

אין בהצבת הפרסומים ו/או הקישורים לאתרי תוכן אחרים משום הצעה של האגוד להשתמש בהם ו/או כדי להביע תמיכה/עידוד/הסכמה או מתן חסות של האגוד למפרסמים כאמור. הסתמכות המשתמש על התוכן כאמור הינה באחריותו בלבד. אגוד המוסכים אינו צד לעסקה ו/או אינו גורם מתווך לעסקאות שתתבצענה בעקבות המידע הפרסומי המתפרסם בניוזלטר./span>

אתר www.iga.co.il שולח עדכונים במגוון תחומים בענף הרכב והתחבורה. השירות ניתן חינם, ללא כל כוונת רווח ואינו מותנה בדבר. להרשמה לרשימת תפוצה באמצעות דואל admin@iga.co.il  

להסרה מרשימת תפוצה באמצעות לינק המופיע בתחתית הודעת המייל האלקטרוני. דוא"ל.

חלק מהניסוחים המופיעים בניוזלטר זה נכתבים בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד. מובהר כי כל האמור בלשון זכר או נקבה, מתייחס לשני המינים, ללא כל אפליה.  ט.ל.ח.   © כל הזכויות שמורות לאיגוד המוסכים בישראל. דוא"ל לפניות