איגוד המוסכים בישראל

לראשונה בישראל: קורס הסמכה למנהלי מוסך לאופנועים וקטנועים

במכללה הטכנולוגית לרכב מיסודו של איגוד המוסכים יפתח לראשונה בארץ קורס הסמכה למנהלי מוסך לאופנועים וקטנועים. עד כה, לא היה איפה ללמוד להסמכה, המאפשרת פתיחת מוסך מורשה.


בחודש ינואר 2005 יפתח לראשונה בארץ, במכללה הטכנולוגית לרכב, מיסודו של אגוד המוסכים בישראל, קורס הסמכה למנהלי מוסך אופנועים וקטנועים.

הקורס הנו יוזמה משותפת של משרד התחבורה, אגוד המוסכים, ההסתדרות ושל דורי רובינשטיין, אחד מאנשי המקצוע הבולטים בתחום, אשר הכין את תוכנית הלימודים על פי דרישת משרד התחבורה. התוכנית אושרה על ידי כל הגופים המוסמכים והרשמיים- משרד התחבורה ומשרד התמ"ת. הקורס בן 190 שעות של לימוד עיוני ומעשי ו-180 שעות של קורס מינהל ארוך וכולל הדרכה בנושא: מנועים, מערכות דלק, קירור, ושמן מנוע, פליטה, תמסורת ובלימה, היגוי צמיגים וחישוקים, מערכות שיכוך, איזון וייצוב, חשמל ואלקטרוניקה, בדיקות ותיקון לאחר תאונה ועוד.

בתום הקורס ולאחר בחינה מעשית ובחינה תיאורטית יקבלו המשתתפים בקורס כתב הסמכה מטעם משרד התחבורה שיאפשר פתיחת מוסך לאופנועים וקטנועים.

בעבר לא היתה אפשרות ללמוד בצורה מסודרת להסמכה. לאחר לימודי מכונאות רכב כללית, 8 שנות וותק במוסך לאופנועים ובחינת "שלב מקצועי 3" – היה ניתן לגשת למבחן ההסמכה. הפעם הדרך להסמכה לאופנועים תעבור לא רק בבחינות אלא גם בהכנת הנבחן אליהן.

חיים מלאך מנכ"ל איגוד המוסכים בישראל, המשמש גם כראש המכללה הטכנולוגית לרכב מסר כי: "המכללה הטכנולוגית לרכב תמשיך לעמוד בחזית המקצועית של הענף ולהעניק הכשרה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר בתחום. אנו מחוייבים להכשיר את הדור הבא של המקצוענים בתחום השרות לרכב." יש לציין כי חברי האגוד ועובדיהם נהנים מסבסוד עלויות הלימודים במכללה.

מערכת

לצפיה בכתבה המלאה

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!