איגוד המוסכים בישראל

אגוד המוסכים: כל בעלי ה"פאנצ'ריות" יהיו חייבים בקורס צמיגים ותעודה

לדברי יו"ר האגוד כל בעלי ה"פאנצ'ריות" יהיו חייבים בקורס הזה, שאם לא כן לא יהיו מורשים לתקן או להחליף צמיגים.

אגוד המוסכים בישראל יקים קורס מיוחד לכל הצמיגאים (פאנצ'רמאכרים) בישראל החברים באגוד, כדי לעדכנם בחידושים בתחום. אריה מטוס יו"ר אגוד המוסכים אומר, כי זה 20 שנה לא נעשה קורס עדכון כזה למרות שחלו שינויים מפליגים בצמיגים המתוקנים בכלי הרכב השונים.

ביוזמת האיגוד ובעידוד משרד התחבורה הוחלט על קיום קורס מיוחד כזה שיימשך כ-40 שעות ויתקיים בבית האגוד בתל-אביב.

"הצמיגים של היום נתונים לשורה ארוכה של משתנים כגון מהירות, עומס, מקדם חיכוך, חום, תנאי דרך וכו'. לפיכך, יש ללמד מחדש את כל העוסקים במלאכה בחידושים האחרונים, בטיפולים, בסכנות ומניעתן." אומר מטוס.

"ישנם כלי רכב מאותו חברה שאחד הוא רכב פרטי להולכת נוסעים והשני, בעל מרכב זהה, אך על המרכב שלו הותקן תא לנשיאת משאות. שניהם אותו רכב בדיוק, אחד רכב נוסעים והשני משאית עירונית קלה, אך שניהם נושאים עומסים שונים לחלוטין. שניהם מחייבים הרכבת צמיגים שונים לחלוטין." אומר מטוס. "הצמיגאים של היום עלולים שלא להיות מודעים לשונות כזו והדבר מסוכן."

לדברי יו"ר האגוד כל בעלי ה"פאנצ'ריות" יהיו חייבים בקורס הזה, שאם לא כן לא יהיו מורשים לתקן או להחליף צמיגים. השתתפות בקורס תקנה למסיים תעודה רשמית מטעם משרד התחבורה ואגוד המוסכים.

האגוד הכין ספר לימוד מיוחד שקיבל את אישור משרד התחבורה והוא ישמש את הלומדים בקורס.

מטוס מסר עוד, כי כל הצמיגאים יחויבו לעבוד מעתה עם מפתח פיתול, שהוא מכשיר מיוחד המגדיר במדויק באיזו עוצמה יש לנעול את הצמיג, לאחר תיקונו או החלפתו ולהימנע משימוש במכשיר הנועל את אומי הצמיג בלחץ אוויר, באופן המונע פתיחת האומים ידנית על ידי הנהג שנאלץ להחליף צמיג בדרך.

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!