השבוע ברכב

 תיאור: תיאור: image01

גיליון מס 341

עדכון שבועי מתחום שרותי הרכב והתחבורה

09.01.2014


המהדורה המרכזית -רונן לוי

 

 

חוק רישוי השירותים לרכב – פרק היבוא המקביל

השבוע התקיים דיון נוסף בוועדת הכלכלה בכנסת, והפעם, משנושא פתיחת יבוא הרכב לתחרות  קרוב לליבו - השתתף בדיון גם שר התחבורה מר ישראל כץ.

להזכירכם, זה אינו הסיבוב הראשון בניסיון הרגולטיבי לעידוד היבוא המקביל – רפורמה ברוח זו נדונה בכנסת עוד בשנת 2004 בתקופת כהונתו של מאיר שיטרית כשר התחבורה – ללא הועיל, באופן בו נוסחה ויושמה אותה רפורמה ראשונית לא היה ניתן לנצח את אינטרס יצרני הרכב בעולם והיבואנים הישירים והמסורתיים (והכי חשוב – הבלעדיים) כאן.

הפעם הוטמעו (לא בלי ויכוחים ומסע שכנועים ארוך) בנוסח הרפורמה הגלומה בסעיפי חוק החדש, תלונות ומצוקות היזמים שניסו - ושעדיין לא ממש הצליחו - לייבא כלי רכב לישראל.

שר התחבורה הנוכחי החליט ליישם את המשילות שאנו כל כך כמהים לה כאזרחים ועוסקים, באמצעות שינוי בסיסי בחוק, לפיו יהיה ניתן לרשום בישראל רכב, כרכב חדש אם יעמוד בתנאים הבסיסיים הבאים :

1.    רכב שלא עברו 12 חודש מיום ייצורו.

2.    רכב חדש עם 0 ק"מ (מוגבל עד 150 ק"מ).

3.    הרכב ישלח לישראל תוך 30 מיום רישומו במדינת החוץ.

4.    הרישום יהיה על שמו של הדילר הישיר ו/או על שמו של "ברוקר" הרוכש כדין כלי רכב מדילר ישיר.

5.    היבואן המקביל יספק הצהרה, התחייבות וערבות כספית להבטחת השירות, האיכות ותנאי הרישיון.

6.    יבואן רכב עקיף שישווק רכב ללא אחריות יצרן יהיה חייב ליידע את הרוכש אודות עובדה זו מראש וטרם ביצוע העסקה.

7.    כלי רכב בתקינה מתאימה ותואמת את כלי הרכב במשווקים בישראל גם היום.

היינו גאים מאד לשמוע את הצהרת הנציגה המשפטית של משרד האוצר בפני משתתפי הדיון בוועדת הכלכלה כי בחקיקה החדשה דנן התקבלה הצעת איגוד המוסכים בישראל לשחרור החסמים שעד כה מנעו מהרפורמה להתממש. גם נציג רשות המיסים שסיפר על דרכי העלמות מס ביבוא האישי, תמך בהצעת האיגוד מהדיונים הקודמים ובנוסח החדש שהתקבל.

זו הפעם, היה רק ח"כ אחד שעדיין אחז בטיעוני ההפחדה אודות הפגיעה בבטיחות אם "חלילה" יפתח השוק לתחרות (לצערנו ח"כ זה לא השתתף באותו להט בדיונים אודות הפסקת פס הייצור הישראלי לאי-בטיחות = שיטת האובדן להלכה הישראלית). שאר חברי הוועדה תמכו ובסופו של דבר הצביעו חברי הוועדה בעד הסרת החסמים.

אופק חדש זה ליצירת תחרות ולביזור הכוחות של המפיצים והמשווקים כלי רכב חדשים ומשומשים בישראל תביא, כך מצופה, לפריחה מחודשת בשוק החוקי של תיקוני הרכב בישראל ותשמר את היכולת שלנו לרענן את השורות ולשלב דור חדש וטכנולוגי לענף לטובת כל עם ישראל.

השתלמות חובה - E- CAR  

נשוב ונזכיר, כי לפי הוראות משרד התחבורה, על המנהלים המקצועיים במוסכים לעבור השתלמות חובה ולהתעדכן בחידושי הטכנולוגיה של כלי הרכב המשווקים בישראל עד שנת 2016.

מספר רב יחסית של מכללות אושרו על ידי משרד התחבורה לביצוע הכשרת המנהלים המקצועיים וביניהן כמובן גם המכללה הטכנולוגית של איגוד המוסכים הפותחת כמעט מדי שבוע מחזור חדש של חניכים ברחבי הארץ. השבוע נפתחו שני מחזורים בחיפה ובירושלים.

רמת הלימודים לקורס זה למנהלים המקצועיים במוסכים היא טובה ומומלץ להירשם ולא להמתין לרגע האחרון.

ניסיון העבר , מלימודי החובה בתחילת שנות ה – 2000 מלמד, כי בעלי מוסכים כמעט ואיבדו את רישיון המוסך מאחר והתעצלו או שכחו לגשת ללימודים או לבחינות.

 

מאבק מוסכי ועסקי ב"ש בדרישת העירייה לעדכון תשלומי ארנונה

בחודשים האחרונים מנהלים בעלי מוסכים ועסקים אחרים בב"ש מאבק כנגד עיריית ב"ש שהחליטה לעדכן את סיווגי העסקים בעיר והוציאה למספר בעלי עסקים דרישות לתשלום אודות הפערים הנטענים.

בין מובילי המאבק, יו"ר סניף איגוד המוסכים בב"ש, מר איציק זילברמן ולהלן פרטי הראיון שנערך עימו בגלי צה"ל ביום ד' ה- 8.1.2014.

 

הטיפול בתלונות מוסכים על אי-אספקת אישורי תקינות בסניף האיגוד בחיפה

נוכח התקלה באספקת השירות לחברי איגוד המוסכים בצפון, הנהלת האיגוד תיערך לספק פיתרון למוסכי הצפון בשבוע הבא לצורך מתן השירות השוטף והמיטבי.

אנו מתנצלים על תקלה בלתי צפויה זו ועד שהשירות יוחזר לקדמותו באזור הצפון, ניתן להזמין אישורי תקינות בסניף הראשי של האיגוד (שמחה או שירלי) והאישורים ישלחו עם שליח ישירות למוסך וללא תוספת תשלום.

רצ"ב טופס ההזמנה אותו ניתן לשלוח לסניף הראשי באמצעות פקס' .

 

שבת שלום,

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח. שלח דוא"ל       תיאור: תיאור: joinus.jpg  

חוזרים ופרסומים רשמיים ● הכשרה והעשרה מקצועית

לחץ לצפייה


חדשות אחרונות ● כתבות ומאמרים ● פינה משפטית ● השבוע בתקשורת

לחץ לצפייה

 

 ערוץ הרכב: חדשות וידאו ● אתר בשבוע

תיאור: תיאור: image035.gif תיאור: תיאור: image008.jpg

 

ערוץ הרכב 

בשורה לחינוך הטכנולוגי

שמואל אבוהב, מנכ"ל אור ירוק בהווה ומנכ"ל משרד החינוך לשעבר: "צריך לזכור ש - 50% מהתלמידים לא מגיעים לבגרות ואז מה קורה איתם? אם תלמיד יודע מראש שהוא לא יגיע לבגרות, אז מהי המוטיבציה שלו? מה המוצר החילופי שיהיה לתלמיד שלא יגיע לבגרות? אז תהיה אפשרות ללמד לימודים טכנולוגיים, מה שנעלם מהנוף הלאומי ב – 97, יחזירו חזרה רתכות, אלקטרונאים וכו'". פרופ' אבישי ברוורמן על הרפורמה של שר החינוך פירון: יש פה בשורה לגבי הכשרה טכנולוגית. המודל שלי הוא גרמניה למרות שלא מעט מבני משפחתי נרצחו שם. אני למדתי בבליך, והחינוך הטכנולוגי המקצועי היה כל כך משמעותי אז. ישראל היא אחת המדינות הפחות שוויוניות בעולם, גם בעולם השלישי, כי לא רואים תעשיה עם שכר ראוי".

תיאור: תיאור: image032.jpgאתר השבוע jklmn

דירוג שבועי לאתר מתחום הרכב והתחבורה

 

המכללה הטכנולוגית לרכב

 

בשעה טובה ומוצלחת הושק אתר המכללה הטכנולוגית לרכב. אתם מזמנים להיכנס לאתר להתרשם לתת משוב וגם "לייק".

לחץ לקישור לאתר

המגזין הדיגיטלי


E-carתיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: facebook logo-04.jpg

תיאור: תיאור: image03

תיאור: תיאור: image04

תיאור: תיאור: image05

תיאור: תיאור: image021.jpg

תיאור: תיאור: image06

תיאור: תיאור: image07

לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל /p>

מסונף למועצה האירופית המשותפת לסחר ושרותי רכב

איגוד המוסכים בישראל ®

חבר פורום ארגוני

ענף הרכב בישראל ®

הפורום להבטחת תקינות

ובטיחות בתיקוני רכב ®

המכללה הטכנולוגית

לרכב בע"מ ®

'השבוע ברכב' הינו עיתון דוא"ל (Newsletter), המופץ לכ-30,000 מנויים, בתדירות שבועית. הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק: רכב ותחבורה, ביטוח, ליסינג, בטיחות בדרכים ועוד (ניתוח וסיכום שבועי, חדשות אחרונות מהתחום, כתבות וידאו-'ערוץ הרכב', מידע צרכני, מאמרים משפטיים, הכשרה מקצועית, כנסים, תערוכות ועוד).

אגוד המוסכים בישראל לרבות הבאים מטעמו (להלן-"אגוד המוסכים") לא ישאו בכל אחריות לתוכן והמידע המסחרי – פרסומי המתפרסם בניוזלטר זה.

אין בהצבת הפרסומים ו/או הקישורים לאתרי תוכן אחרים משום הצעה של האגוד להשתמש בהם ו/או כדי להביע תמיכה/עידוד/הסכמה או מתן חסות של האגוד למפרסמים כאמור. הסתמכות המשתמש על התוכן כאמור הינה באחריותו בלבד. אגוד המוסכים אינו צד לעסקה ו/או אינו גורם מתווך לעסקאות שתתבצענה בעקבות המידע הפרסומי המתפרסם בניוזלטר./span>

אתר www.iga.co.il שולח עדכונים במגוון תחומים בענף הרכב והתחבורה. השירות ניתן חינם, ללא כל כוונת רווח ואינו מותנה בדבר. להרשמה לרשימת תפוצה באמצעות דואל admin@iga.co.il  

להסרה מרשימת תפוצה באמצעות לינק המופיע בתחתית הודעת המייל האלקטרוני. דוא"ל.

חלק מהניסוחים המופיעים בניוזלטר זה נכתבים בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד. מובהר כי כל האמור בלשון זכר או נקבה, מתייחס לשני המינים, ללא כל אפליה.  ט.ל.ח.   © כל הזכויות שמורות לאיגוד המוסכים בישראל. דוא"ל לפניות