השבוע ברכב

 תיאור: תיאור: image01

גיליון מס  269

עדכון שבועי מתחום שרותי הרכב והתחבורה

28.06.2012

המהדורה המרכזית -רונן לוי רישום תאונות קשות ברישיון – לקראת תיקוני חקיקה:ביכינו רבות את ביטול חוזר 22 שקבע חובת רישום האובדן להלכה ברישיון הרכב, וכידוע, מיד לאחר ביטולו יצאנו במסע הסברתי נרחב בתקשורת אודות הנזקים הקשים של תופעת האובדן להלכה ומחינו בתוקף על דבר הביטול אל נוכח לחץ חברות הביטוח ואחרים שלא היו מעוניינים בחוזר או בהסדרה כלשהי של התחום.

השבוע, נוכחנו כי משרד התחבורה על כלל מחלקותיו בהחלט הפנים את המסר ואת חשיבות העניין, ויצא ביוזמה חדשה להסדרת נושא האובדן להלכה, הכוללת למעשה גם הרחבת המידע הניתן כיום לציבור באמצעות הרישיון.

לפי יוזמה זו, רכב אשר נפגע במקומות ומכלולים הנכללים בתקנה 309 (למעט כשהפגיעה היא מכאנית במערכת הבלמים וההגה בלבד) יופיע לגביו רישום ברישיון: "נזק בטיחותי מהותי".  הגורמים שידווחו למשרד התחבורה על נזק כזה יהיו שמאי הרכב וכן מנהל מקצועי במכון המורשה לביצוע בדיקות רכב לאחר תאונה ("מוסך בודק"), וכן  המוסך המתקן.

יוזמה זו נראית לנו מבורכת והולמת, ואנו כמובן נלמד לעומק את  נוסח "הצהרת הכוונות" שהועבר לעיוננו ונעביר למשרד התחבורה את הערותינו והתיקונים שנסבור כי יש להכניס.

טרם הוצאת עמדה רשמית ומפורטת מטעמנו למשרד התחבורה, אשמח לקבל הערות והארות מחברי האיגוד עד ליום ה 5.7.12.

השבוע, בעקבות שחזור התאונה המחרידה בה נמחקה כמעט כל משפחת אטיאס, נושא האובדן להלכה עלה שוב על סדר היום ותוכלו לצפות בגיליון זה בכתבות הקשורות לעניין זה.

נמשיך ונעדכן בהתפתחות חשובה זו.שיווק רכב חדש שלא באמצעות סוכנויות יבואנים:חידוש חקיקתי נוסף אשר קורם עור וגידים בימים אלו, הינו ביטול רישום "יד" אצל חברות ליסינג או משווקים אחרים כולל מוסכים להם יש תו-סחר, המוכרים רכב משומש וחדש. הכוונה הינה  חב' ליסינג, השכרה, מוסכים, סוחרים וכו' הרוכשים או שיהיו מעוניינים לרכוש רכב מיבואן הרכב לצורך מכירתו ללקוח – במקרים כאלו יוכלו שלא לרשום אותו על שמם ולמכור אותו כיד ראשונה ובלבד שלא נעשה בו שימוש  ולתקופה שעד 12 חודשים. ההליך הרישומי יבוצע באמצעות תו הסוחר.

יוזמה זו של משרד התחבורה באה בהמשך לתכתיב שר התחבורה ליישם את המלצות וועדת זליכה, אשר זו הייתה אחת מהן.

בשימוע שנערך השבוע במשרד התחבורה למכלול של ארגונים ונוגעים בדבר, הביע איגוד המוסכים את עמדתו הכללית התומכת בהמלצות וועדת זליכה לצורך הגברת התחרות בענף הרכב בישראל, תוך הסתייגות מכמה המלצות פרטניות הקשורות לחלקי חילוף ואחריות המוסך החוקי (כגון הנושא של החלפים שהומלץ כי אזרח יוכל להביא בעצמו למוסך). לעניינה של המלצה מסוימת זו הבהיר האיגוד כי הינו נמנע מהבעת עמדה פרטנית לנושא זה לנוכח ניגוד אינטרסים בין חברים שונים באיגוד, חלקם תומכים ביישום ההמלצה וחלקם מתנגדים לה.

עם זאת, בעקבות תמיכת השר והגורמים המקצועיים במשרדי הממשלה ליוזמה זו, יש להעריך כי התיקון החקיקתי יבוצע  וכי זה יהיה הסטטוס החוקי כבר בקרוב. לידיעתכם.שבת שלום רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח. שלח דוא"ל       תיאור: תיאור: joinus.jpg  

 

חוזרים ופרסומים רשמיים ● הכשרה והעשרה מקצועית

לחץ לצפייה

חדשות אחרונות ● כתבות ומאמרים ● פינה משפטית ● השבוע בתקשורת

לחץ לצפייה

 ערוץ הרכב: חדשות וידאו ● אתר בשבוע ● הומור ועוד

תיאור: תיאור: image035.gif תיאור: תיאור: image008.jpg

ערוץ הרכב 

רכבם של משפחת אטיאס עבר תאונה קשה בעבר

 

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים מסביר מה ההבדל בין טוטאל לוס לאובדן להלכה, מציין כי יש כ – 20,000 רכבים כאלה בשנה

שמסכנים את משתמשי הכביש וסביבתם, מדריך מה רוכשי רכבים משומשים צריכים לעשות על מנת לוודא כי הרכב תקין וגם

כדאי לדעת כי קרוב יצוינו ברישיון הרכב רכבים שעברו תאונות קשות.

 

 

 תיאור: תיאור: image032.jpgאתר השבוע jklmn

דירוג שבועי לאתר מתחום הרכב והתחבורה


 
ס.א שירותי רכב בע"מ


 ס.א שירותי רכב מספק שירותי מוסך,מכירת חלפים, שירותי גרירה,


מכירה קניה וטרייד אין לכל סוגי הרכבים.
ס.א שירותי רכב בע"מ בבעלות סאלם אלסייד בעל ניסיון רב בכל
בתחומים ובעל תעודות הסמכה .
צוות ס.א שירותי רכב ישמח לשרת

ולעמוד לרשות הלקוחות בכול תחום
לחץ לקישור לאתר

המגזין הדיגיטלי

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: facebook logo-04.jpg

תיאור: תיאור: image03

תיאור: תיאור: image04

תיאור: תיאור: image05

תיאור: תיאור: image021.jpg

תיאור: תיאור: image06

תיאור: תיאור: image07

חחבר לה"בspan>-לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

מסונף למועצה האירופית המשותפת לסחר ושרותי רכב

איגוד המוסכים בישראל ®

חבר פורום ארגוני

ענף הרכב בישראל ®

הפורום להבטחת תקינות

ובטיחות בתיקוני רכב ®

המכללה הטכנולוגית

לרכב בע"מ ®

'השבוע ברכב' הינו עיתון דוא"ל (Newsletter), המופץ לכ-30,000 מנויים, בתדירות שבועית. הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק: רכב ותחבורה, ביטוח, ליסינג, בטיחות בדרכים ועוד (ניתוח וסיכום שבועי, חדשות אחרונות מהתחום, כתבות וידאו-'ערוץ הרכב', מידע צרכני, מאמרים משפטיים, הכשרה מקצועית, כנסים, תערוכות ועוד).

אגוד המוסכים בישראל לרבות הבאים מטעמו (להלן-"אגוד המוסכים") לא ישאו בכל אחריות לתוכן והמידע המסחרי – פרסומי המתפרסם בניוזלטר זה.

אין בהצבת הפרסומים ו/או הקישורים לאתרי תוכן אחרים משום הצעה של האגוד להשתמש בהם ו/או כדי להביע תמיכה/עידוד/הסכמה או מתן חסות של האגוד למפרסמים כאמור. הסתמכות המשתמש על התוכן כאמור הינה באחריותו בלבד. אגוד המוסכים אינו צד לעסקה ו/או אינו גורם מתווך לעסקאות שתתבצענה בעקבות המידע הפרסומי המתפרסם בניוזלטר./span>

אתר www.iga.co.il שולח עדכונים במגוון תחומים בענף הרכב והתחבורה. השירות ניתן חינם, ללא כל כוונת רווח ואינו מותנה בדבר. להרשמה לרשימת תפוצה באמצעות דואל webmaster@iga.co.il  

להסרה מרשימת תפוצה באמצעות לינק המופיע בתחתית הודעת המייל האלקטרוני. דוא"ל.

חלק מהניסוחים המופיעים בניוזלטר זה נכתבים בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד. מובהר כי כל האמור בלשון זכר או נקבה, מתייחס לשני המינים, ללא כל אפליה.  ט.ל.ח.   © כל הזכויות שמורות לאיגוד המוסכים בישראל. דוא"ל לפניות