איגוד המוסכים בישראל

איגוד המוסכים הוציא כללי "עשה ואל תעשה" בנושא איכות הסביבה בכדי למנוע ממוסכים לזהם את סביבתם.

2 אוגוסט, 2012

-הודעה לעיתונות-

איגוד המוסכים הוציא כללי "עשה ואל תעשה" בנושא איכות הסביבה בכדי למנוע ממוסכים לזהם את סביבתם.

אריה אשד, מנכ"ל איגוד המוסכים: "שמירה על הנושא הסביבתי באמצעות טיפול ותחזוקה נכונים של סביבת העבודה  היא חובה של כל מוסך ומוסך"

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים: "לצערי, המוסכים שנמצאים מזהמים פועלים מחוסר במידע ומאי קיומן של הנחיות ברורות וחד משמעיות בנושא ואנו התרענו על כך כבר לפני זמן רב".

פקחי המשרד להגנת הסביבה מצאו לאחרונה כי אחד מכל חמישה מוסכים גורם לנזק סביבתי משמעותי ואינו ממלא אחר הוראות החוק.  לכן החליטו באיגוד המוסכים לזרז היום הוצאת מסמך לחברי האיגוד בנושא איכות הסביבה שתוכנן כבר מזה זמן מה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה. המסמך מפרט סדרה של הוראות המומלצות על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה לתחום הטיפול בחומרים מסוכנים, זאת על מנת לסייע למוסכים במניעת זיהום של שפכים,מים וקרקע.

הנושאים המופיעים בהוראות שהופצו למוסכים נבדקים בביקורות שונות על ידי תאגידי המים החל מתחילת שנת 2012 והם כוללים: טיפול בשמן משומש, מסנני שמן משומשים, שטח העבודה והשפכים היוצאים ממנו, חומרי ניקוי הרצפה וניקוי השמן וריקון וניקוי מפרידי השמן.

כמו כן, על מנת להקל על המוסכים ביישום ההוראות, למסמך צורפה רשימת גורמים המורשים על ידי המשרד להגנת הסביבה לטיפול בשמנים משומשים .

אריה אשד מנכ"ל האיגוד אמר כי: "על כל המוסכים לשמור על תחום איכות הסביבה. גם מוסכים שאינם חברים באיגוד, המעוניינים בקבלת ההנחיות, מוזמנים לפנות ישירות לאיגוד. זו איננה פריבילגיה רק של מוסכים חברי האיגוד. שמירה על הנושא הסביבתי באמצעות טיפול ותחזוקה נכונים של סביבת העבודה  היא חובה של כל המוסכים בארץ לתועלת כלל  הציבור,איגוד המוסכים יתמוך ויסייע בעד כל מה שתורם לשיפור איכות הסביבה". 

לדברי רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים: "לצערי, המוסכים שנמצאו מזהמים פעלו מחוסר במידע ומאי קיומן של הנחיות ברורות וחד משמעיות בנושא ואנו התרענו על כך כבר לפני זמן רב בפני הרשויות השונות המטפלות באיכות הסביבה. כבר מזמן חברנו לשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה בכדי לנסח הוראות ברורות בנושא. כיון שלא קיים גורם שהוציא הנחיות כאלה בצורה ברורה ומסודרת בעבר, ניסחנו את ההנחיות בעזרת יועצים לאיכות הסביבה והתהליך לקח זמן. אנחנו לא מפעלים מזהמים, להיפך – אנחנו שומרים על איכות הסביבה והחיים על ידי מניעת זיהום שמגיע מהרכבים."

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!