איגוד המוסכים בישראל

שידור בטלויזיה על מחסור בעובדי מוסכים הניב 107 פניות של מובטלים

לפני כעשרה ימים רואיין יו"ר אגוד המוסכים אריה מטוס בתכניתה של אשרת קוטלר בערוץ 2. בראיון סיפר מטוס, כי בענף המוסכים חסרים כ- 2000 עובדים במקצועות שונים. בתוך מספר יממות נתקבלו במשרדי האגוד 107 פניות של מובטלים, ברובם עובדים לשעבר בענף המוסכים שעזבו או פוטרו בשעתו.

מזכ"ל האגוד אומר, כי באגוד שמחו מהיקף הפניות וממהירות התגובה של הפונים. בתקופות קודמות כל קריאות האגוד לגיוס כוח אדם, היו כקריאה באפילה. עתה, ככל הנראה בשל המצב הקשה במשק, היתה תוך מספר יממות הענות מדהימה."

אני מעודד מכך ומקווה כי נוכל למצוא לפחות לחלק מהם עבודה במוסכים אומר מלאך.

כזכור, לפני שבועות אחדים היפנה האגוד הצעה לנפלטי התעשייה, למחוסרי העבודה מההיי-טק ולמשוחררי צ.ה.ל., לבוא ולמצוא את עתידם במקצועות שונים במוסכים. על הצעה זו השיבו כ-107 איש רובם מתחום ההיי-טק. על אלה מתווספות כאמור, פניותיהם של 107 האחרונים.

בימים אלה הוציא מזכ"ל האגוד חוזר לכל המוסכים הזקוקים לעובדים ובו אזכור לבעלי המוסכים כי הצטברו אצלו פניות של עובדים מעונינים. בעלי המוסכים, יבחרו את המתאימים להם, אומר מלאך ויזמינו אותם לבקר במוסך ולעמוד מקרוב על אפשרויות העבודה.

יצוין כי במקביל בוחן האגוד את ההבטים הביטוחיים והאחרים של העסקת עובדי היי-טק ואחרים, לתקופת ניסיון במוסכים, תקופה במהלכה הם יחליטו אם עבודה במוסך הולמת את הדרישות שלהם, או לאו.

כעיקרון, מעונין האגוד שעובדים מענפים אחרים המבקשים לעבוד בענף המוסכים ישהו מספר ימים, או שבועות במוסכים כדי לעמוד מקרוב על אופי העבודה המיוחד בענף זה.

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!