איגוד המוסכים בישראל

מי אחראי לקרע בצמיג ?

צמיג משומש שהורכב לטנדר נקרע במהלך נסיעה וכמעט גרם לתאונה. איגוד המוסכים קבע שבעל המוסך יפצה את הלקוח ב-17,646 שקל


בעל מוסך לתיקון צמיגים שמכר ללקוח צמיגים משומשים שאחד מהם נקרע וסרב להכיר באחריות לנזק, חויב על-ידי מוסד הבוררות של איגוד המוסכים לפצות את הלקוח בסכום של 17,646 שקל.

את התלונה לאיגוד המוסכים הגיש יניב שושן, שלטנדר מסוג ניסאן שלו הורכבו שני צמיגים משומשים במוסך אוברוס בפתח-תקווה. שלושה שבועות לאחר מודעה שהורכבו הצמיגים נקרע אחד מצמיגי הטנדר לגזרים במהלך נסיעה שנערכה בכביש תל אביב-חיפה. לטענת המתלונן רק בנס נמנעה מהנהג תאונת דרכים.

הלקוח פנה לאבנר אבורוס, בעל סוכנות הצמיגים, ודרש ממנו לקבל אחריות לנזקים שנגרמו לרכב. לטענת שושן, דרש ממנו בעל המוסך להפעיל את הביטוח שלו בנימוק שההשתתפות העצמית שלו נמוכה מזו של המוסך. המתלונן טען גם שלא קיבל תעודת אחריות המציינת את זמן האחריות וגיל הצמיגים.

לאחר שנסיונות ההידברות בין הצדדים לא עלו יפה זומנו הצדדים למוסד הבוררות של איגוד המוסכים. בדיון טען בעל המוסך כי הצמיג שנקרע אינו זה שהוחלף במוסך שלו, וכי המתלונן ניסה לשתף אותו בתיקון נזקים שנגרמו לרכבו ללא כל קשר לפיצוץ הצמיג. הוא הוסיף כי כאקט של רצון טוב הוא מוכן להשתתף בעלות ההשתתפות העצמית שיידרש הלקוח לשלם לביטוח שלו.

אלא שחברי הוועדה הטכנית של איגוד המוסכים חשבו אחרת וחייבו אותו בתשלום 16,896 שקל כפיצוי ללקוח בגין הנזקים שנגרמו לרכב וכן בתשלום של 750 שקל עבור הוצאות. אבנר אברוס אמר בתגובה: "כל הבוררות הזו היא עסק מכור מראש. הלקוח בא למוסך וביקש לרכוש צמיגים משומשים למרות שהצעתי לו צמיגים חדשים. אני מתכוון לערער על ההחלטה בפני בית-המשפט שכן מדובר בצמיג מסוג שונה מזה שהרכבתי לרכב. מדובר ברכב שטח שאיני יודע היכן נסע והיכן החליף בינתיים את הצמיג".

והלקח: גם כשאתם רוכשים צמיגים משומשים, מה שלא מומלץ מלכתחילה, דרשו אחריות ממוכר הצמיגים שבה יצוין גם סוג הצמיג ותאריך הייצור שלו.

בני ברק

לצפיה בכתבה המלאה

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!