איגוד המוסכים בישראל

טקס חנוכת משכנו החדש של איגוד המוסכים בחיפה והצפון

הבית החדיש והמרווח ברחוב חלוצי התעשייה 47 במפרץ חיפה, יעניק שירותים ל-1,800 מוסכים מחדרה צפונה: ראשי ערים ורשויות, אישי ציבור, מנהלי משרדים ממשלתיים וראשי ארגונים כלכליים נמנו עם 400 הנוכחים בפתיחה החגיגית, עליה ניצח יו"ר האיגוד במחוז חיפה והצפון, אבי אורן, פתיחת הבית היא במידה רבה התגשמות חזונו, מאז נכנס לתפקידו לפני כשנתיים.

איגוד המוסכים בחיפה והצפון חנך ביום ה', 1 במאי 2003 את משכנו החדש ברחוב חלוצי התעשייה 47 במפרץ חיפה.

הבית הוכשר כך שיוכל לתת מענה הולם, בין היתר לכיתות לימוד, לחדר בוררות ולפעילויות השונות המתבקשות. הבית הינו חדיש, מרווח ומתאים לשנות ה-2000 וליעדי האיגוד. הקמת הבית הייתה אחד מיעדיו המרכזיים של יו"ר האיגוד בחיפה והצפון, אבי אורן, מאז נבחר לתפקידו לפני כשנתיים.

לטקס חנוכת הבית הוזמנו שר התחבורה, חברי כנסת, ראשי רשויות מקומיות, מנהל מחוז חיפה והצפון של המשרד לאיכות הסביבה. נשיא ומנכ"ל הארגונים הכלכליים, יו"ר ומנכ"ל התאחדות המלאכה והתעשייה, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות במרחב; יו"ר אגף המתכת, החשמל והאלקטרוניקה בהסתדרות במרחב; מחזיק תיק המוסכים בהסתדרות; מנהלי רשת עמל, מנהלי בתי ספר מקצועיים ומכללת עתיד, מזכיר הנוער העובד והלומד בהסתדרות וכמובן ראשי איגוד המוסכים בישראל – הנשיא והיו"ר הארציים, יושבי ראש סניפים ומחוזות באיגוד, חברי ההנהלה והמועצה הארצית של האיגוד ורבים מחברי האיגוד.

בטקס הפתיחה החגיגי השתתפו כ-400 איש והוא נערך במתכונת של קבלת פנים חגיגית, עם כיבוד בטוב טעם.

שר התחבורה, אביגדור ליברמן, אשר נבצר ממנו להגיע לטקס, העביר את ברכתו בכתב ליו"ר האיגוד בחיפה והצפון, אבי אורן. וכך הוא כתב לו: "לצערי נבצר ממני להשתתף בטקס חנוכת המשכן החדש של איגוד המוסכים בחיפה ובצפון. שיתוף הפעולה הפורה מזה שלושים שנה ויותר בין משרד התחבורה לאיגוד המוסכים כבר הפך לשם דבר ותרומתו לרמת הבטיחות בישראל הוא מן הגבוהות ביותר. המאבק המשותף לכולנו בתאונות הדרכים, בא לידי ביטוי בהכשרות המקצועיות, בהשתלמויות במבחני הסמכה ובדיונים המשותפים בינינו. קבלו נא את איחולי וברכותיי לרכל חנוכת משכנכם החדש למען פיתוחם וקידומים של המוסכים בישראל. כל לחי!".

איגוד המוסכים בישראל פועל מאז קום המדינה ומסונף לאיגוד האירופאי. הוא מאגד כ-4,500 מוסכים בכל רחבי הארץ מהם כ-1,800 במרחב חיפה והצפון, החולש על האזור מחדרה צפונה. פעילות האיגוד מתפרשת על פני כל הארץ במבנה של ארבעה סניפים – חיפה והצפון, תל-אביב והמרכז, באר שבע והדרום וירושלים.

לפני כשנתיים נבחר אבי אורן ליו"ר סניף חיפה והצפון. פעילותו, מאז בחירתו, הינה נמרצת ביותר ועוררה את המודעות לחשיבותו של האיגוד, הן אצל חברי האיגוד, הן אצל אלה שאינם חברים בו, כמו מנהלי ובעלי מוסכים והן אצל גופים כמו רשויות מקומיות, משרד התעשייה והמסחר, המשרד לאיכות הסביבה, משרד התחבורה, גופים קדמיים, בתי ספר מקצועיים, ארגונים כלכליים ועוד. עם כל אלה מתקיים שיתוף פעולה הדוק, מוצלח ופורה.

איגוד המוסכים בחיפה והצפון, בראשות היו"ר אבי אורן, הציב לעצמו מטרות רבות, שרובם ככולם כבר קרמו עור וגידים ובהן: הקמת בית מתאים לחברי האיגוד בחיפה והצפון, שנאלצו עד כה לפעול ממבנה רעוע אשר הוכרז כמבנה בסיכון; קיום קורסים, הכשרה מקצועית והשתלמויות בתחומים שונים; טיפול בתלונות חברי האיגוד בתחום המקצועי; ייעוץ והכוונה לחברים בנושאים טכניים, מקצועיים ומשפטיים; קיום מוסדות לעזרה הדדית; עריכת בוררויות בעניינים הנוגעים לתחום המוסכים והתחבורה ומלחמה בתאונות הדרכים, בשיתוף עם משרד התחבורה.

חברי האיגוד מייצגים ומשמשים כחברים בוועדות פרלמנטריות לחקר תאונות דרכים, בוועדות הסמכה מקצועיות, בוועדות טכניות במשרד התחבורה ובוועדות פריטטיות.

יו"ר האיגוד בחיפה והצפון, אבי אורן, מציין כי "להשגת היעדים שהוצבו, כפי שפורטו, מתקיימת פעילות אינטנסיבית בה נוטלים חלק נציגי האיגוד ע"י השתתפות בוועדות שונות הפועלות ומהוות את הגוף המייעץ והממליץ בפני הנהלת האיגוד. ניתן לציין בסיפוק רק כי חלק מהיעדים הללו כבר הושג ובחלקים האחרים מתקיימת פעילות אינטנסיבית לקידומם. אני מבקש להדגיש כי כל הפעילויות באיגוד הינן ללא שכר והחברים משקיעים מזמנם ומהידע שצברו, לטובת הכלל".

לסיכום ביקש אבי אורן להביע "תודה והערכה מיוחדת לחברי האיגוד הנוטלים חלק בפעילות הוועדות: לחברי ההנהלה והמועצה – אלי ויצמן, אלי פרץ, חושי בן יוסף, סמיר שמא, ישראל שליין, מקסים אלאלוף, מילאד פארד, שלמה נחמני, אלי לוגשי, אהרון וינג'ין, פרץ רוזנברג ואליעזר רוט. ללא עזרתם הרבה של כל אלה, הכתף התומכת והזמן המושקע על ידם ללא קבלת שכר, קשה היה להגיע להישגים אליהם הגיע הסניף בחיפה והצפון. זה גם המקום להודות לפקידות של האיגוד, רחל גרשונוביץ ושרון גילת, על חלקן בפעילותו התקינה של האיגוד".

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!