איגוד המוסכים בישראל

הוחלש המחיר לאישור שנתי שגובים שירותי הכבאות ממוסכים

הושלש המחיר לאישור שנתי שגובים שירותי הכבאות ממוסכים

מוסכים בישראל לא יוכלו לשלם לאיגודי ערים את עלות האישור השנתי לשירותי הכבאות, משום שהמחיר "קפץ" בכמעט פי שלושה לעומת שנים קודמות. חיים מלאך מזכ"ל אגוד המוסכים בישראל אומר, כי מדובר בסחיטה לשמה שאיננה מקובלת על האגוד והיא בבחינת בלתי אפשרית מבחינת המוסכים.

בשנים קודמות עמד סכום אגרת הרישוי של שירותי הכבאות על כמה מאות שקלים וללא התיחסות לגודל שטח המוסך, אלא רק לגודל המבנה ואילו עתה, הוא מסתכם בלמעלה מ- 2000 שקל.

כדוגמה מצורפת תכתובת בין שירותי הכבאות באגוד ערים אזור רחובות, למוסך פינקו ביבנה. באגרה לתשלום משנת 1999 מצוין, כי הסכום לתשלום עבור אישור של שירותי הכבאות הוא 789 שקלים. השנה לעומת זאת, קיבל המוסך את אישור שירותי הכבאות. בדרישה לתשלום השנה מטעם שירותי הכבאות מדובר בסכום של 2085 שקלים.

מדובר בבדיקה שגרתית לחלוטין, שאיננה מצריכה מאמץ מיוחד מטעם הבודק של שירותי הכבאות, אין צורך בציוד מתוחכם והיא בודאי איננה מחייבת עדכון או העלאה בסדרי גודל כאלה". אומר מזכ"ל אגוד המוסכים.

עד לשנה זו היה התשלום של שירותי הכבאות נעשה על בסיס גודלו של השטח הבנוי. משנה זו החלו שירותי הכבאות לגבות לפי גודלו הכולל של המוסך, היינו לפי מספר המטרים הרבועים. בחישוב נכללים גם שטחי החניה ושטחים לא מקורים אחרים, או שטחים ריקים.

"אגודי הערים, באמצעות שרותי הכבאות, החלו לגבות לפי מספר המ"ר והפכו בעצם לגובי ארנונה. מה ענינם גודלו של המוסך? או שהוא עומד בקריטריונים לבטיחות נגד אש, או שאינו עומד. מדוע לקשור החל מהשנה את גודל המוסך לאישור הניתן ולאגרה שעליו לשלם?" שואל מלאך.

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!