איגוד המוסכים בישראל

גם השנה חשש להמשך מגמת סגירת מוסכים בעיקר במרכז

הסיבה המיידית – העדר עבודה מספקת, מאידך מחסור חמור בעובדים מקצועיים, בעיקר בענפי פחחות וצבע בהם רוב של למעלה מ80%- לעובדי השטחים, שאינם מגיעים.

עשרות מוסכים נסגרו באזור המרכז בשנת 2000 וב-2001 והמגמה הזו תמשך גם בשנת 2002 וככל הנראה גם תחריף. כך אומרים בהנהלת אגוד המוסכים בישראל. הסיבה המיידית לסגירת המוסכים היא העדר עבודה. זו מצויה בשפע במוסכי ההסדר וה"דרייב אין", הקשורים לחברות הביטוח, אך איננה מצויה במוסכים הרגילים. בנוסף להעדר העבודה קיים גם מחסור חמור בעובדים מקצועיים בעיקר בתחום הפחחות והצבע. שני גורמים אלה מביאים את המוסכים למצב של סף הישרדות.

עלות אחזקתו היומית הממוצעת של מוסך קטן היא כ-1500 שקל לפני המשכורות, אומרים

בהנהלת האגוד. יוצא לפיכך, שבחודש עלות אחזקתו הממוצעת של מוסך קטן כ-38000 שקל, לפני תשלום המשכורות לעובדים.

במוסכים גדולים של 14 עד 20 עובדים מדובר בהוצאה של מאות אלפי שקלים בחודש.

"במוסכי הפחחות והצבע כ90%- מהעבודה מתועלת על ידי חברות הביטוח ומחיר שעת העבודה נמוך. במידה ומוסך אינו מצוי בהסדר עם חברת הביטוח והוא נאלץ לעבוד במחיר שעת העבודה הנמוך, אין לו סיכוי לשרוד. בשל העדר עבודה מחד ובשל מחיר עבודה נמוך."

המוסכים נסגרים ומתכווצים גם בשל העלויות הכבדות מחד והעדר ההכנסות מאידך, אך גם בשל חוסר יכולתם להשיג עובדים מיומנים. המחסור החמור ביותר כיום הוא בתחום הפחחות והצבע. אין תחליף לעובדי השטחים, אומרים באגוד, המהווים למעלה מ80%- בתחום פחחות הרכב. אין עובדים זרים ממדינות אחרות והמצוקה קשה. כיום מדובר על מחסור של כ-1300 עובדים בענף המוסכים.

בנוסף לכך, אומרים באגוד, צמצם משרד העבודה את בתי הספר ללימודי מכונאות, בשל ביקוש מועט, כך שגם בחזית ההכשרה אין בשורות. המגמה המסתמנת היא של מחסור חמור בעובדים בעוד מספר שנים, משום שאין מתגבשת גם עתודה לעבודה בענף.

מוסכי הפחחות נסגרים ובעתיד לא יהיו כלל מוסכים כאלה, או שיהיו מיעוט בטל בשישים. אז הם יגבו סכומי עתק, משום שיהפכו ליחידים ומבוקשים, בדיוק כמו שקרה בענף השרברבות.

מוסכים נסגרים גם משום שלמרות יבוא עצום של כלי רכב, היקף הטיפולים הולך ופוחת, במיוחד ברכב חדש. בעבר נהגו לעשות טיפול בכל 5,000 ק"מ, או 10,000 ק"מ ועתה מתוודע הציבור לדור חדש של כלי רכב, בהם עושים טיפול כל 30,000 ק"מ. נשארים כמובן מוסכי הפחחות והצבע ובאלה כאמור אין בימים אלה די עובדים ובעתיד יהיו עוד פחות בגלל העדר ההכשרה. אומרים באגוד.

לפני זמן מה העביר האגוד להנהלת לשכת התעסוקה בקשה מרוכזת ובה דרישה לאייש לאלתר 1300 משרות פנויות במוסכים בישראל של עובדי פחחות וצבע. מאחר שבישראל בלתי אפשרי למצוא עובדי מוסך למקצועות הללו ומאחר שערביי השטחים אינם מגיעים, נוצר בחודשים האחרונים מחסור חמור ביותר הנאמד בכ-1300 איש. עד כה לא אישרו הרשויות השונות הבאת העובדים הדרושים לענף והמצוקה גוברת.

באגוד המוסכים אומרים, כי הסגר על השטחים והחשש של עובדים ערבים לבוא לעבודה בישראל מאז ספטמבר אשתקד, יוצר בעית כוח- אדם חמורה ביותר בקרב בעלי המוסכים בישראל.

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!