איגוד המוסכים בישראל

בודקים את הצמיגים

משרד התחבורה הקים צוות מקצועי לבחינה מלאה של שוק הצמיגים בישראל.
האם זה יעשה את החיים על הכביש בטוחים יותר?


לא מעט כתבות פורסמו באחרונה על בעיות עם צמיגים על הכביש הישראלי. בלא מעט מהמקרים מדובר היה בחשיפת מקרים שהסתיימו בתאונות, חלקן קטלניות. החדשות הרעות הן שרק מעט מחוסר הידע והזלזול בנושא חשוב זה נחשף בינתיים. החדשות הטובות עשויות להגיע ממשרד התחבורה.

לאחרונה הוקם צוות מקצועי לבחינה מחודשת של שוק הצמיגים בישראל, על כל המשתמע מכך. הצוות הזה יתמקד, כך טוענים במשרד, בכשלים הנגרמים מודעה לצמיגי מכוניות בארץ, אם בשל תיקונים לקויים או עקב מהירות לא מתאימה של כלי הרכב. כמו כן אמור הצוות להציע צעדי אכיפה, ויישום חידושים בענף הצמיגים.

על הקמת הצוות הוחלט בעקבות ניתוח שנעשה שם לאחרונה לגבי הגורמים לתאונות בישראל. מניתוח זה עלה, שלא במפתיע, כי אחד הגורמים החשובים לתאונות הוא צמיגי רכב שכשלו, כמו-גם טיפול לקוי. לכן מתכנן הצוות לבדוק את ענף הצמיגאים בישראל, וכן את הפעילות המקצועית והמנהלתית במוסכים.

בראש הצוות יעמוד שמעון ולינסקי, סגן מנהל אגף בכיר במשרד התחבורה. חברים בו נציגים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, נציגי משטרת ישראל, מנכ"ל איגוד המוסכים חיים מלאך, ויו"ר ענף הצמיגים באיגוד, יוסף נעים. הצוות אמור להגיש את המלצותיו עד סוף חודש מרץ 2005.

בני ברק

לצפיה בכתבה המלאה

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!