איגוד המוסכים בישראל

אשתקד טופלו 133 תיקי בוררות בין בעלי רכב ומוסכים ברוב המקרים זוכו התובעים

בשנת 2001 טופלו במוסד הבוררות של אגוד המוסכים בישראל 133 תיקי בוררות בין בעלי רכב ובעלי מוסכים, ב-10 יותר מאשר שנה קודם לכן, אז טופלו 123 תיקי בוררות.

מזכ"ל אגוד המוסכים חיים מלאך אומר, כי בבדיקה וסיכום השנתיים האחרונות של פעילות המוסד לבוררות, מסתבר כי רוב התיקים שטופלו זיכו את התובעים, כלומר בעלי הרכב. בשנת 2001 זיכו הבוררים את התובעים ב-40 תיקים, 12 נסגרו בהסכם פשרה ו-20 תיקים נסגרו בטרם הובאו לדיון.

4 תיקים הועברו לחוות דעת משפטית. ב-2 תיקים זיכו הבוררים את הנתבעים. 21 תיקים נדחו על ידי הבוררים ועל 34 תיקים לא היתה הסכמה והם הועברו לטיפול בשנת 2002. אשתקד טופלו גם 17 תיקים שנותרו משנת 2000.

המוסד לבוררות של אגוד המוסכים בישראל, אומר מלאך, הפך להיות מוסד מבוקש ולפסיקתו יש תוקף משמעותי ומקובל על כל הצדדים. התובעים, בדרך כלל בעלי רכב ונהגים שאינם שבעי רצון יודעים כי יש כתובת אמינה ורצינית המטפלת באופן מיידי בתלונותיהם.

כאמור חל אשתקד גידול במספר התיקים שטופלו לעומת שנת 2000. גם בשנה זו היה רוב לתיקים שזיכו את התובעים.

42 תיקים מתוך 123 נפסקו לטובת התובעים. 18 נסגרו בטרם הובאו לדין ו-8 נסגרו בהסכם פשרה בין הצדדים.

5 תיקים נפסקו על ידי הבוררים לטובת הנתבעים ו-23 תיקים נדחו על ידי הבוררים. 17 תיקים הועברו לטיפול בשנת 2001.

בשבוע שעבר הודיע אגוד המוסכים על פסק בוררות, שפסק לטובת בעלי רכב ונגד בעל מוסך, שהונה אותם. בעל המוסך ומכון הבדיקה טען כי בבדיקה שערך לקראת מכירת רכב, לא היו מימצאים משמעותיים וכי הרכב תקין. זאת, בשעה שהרכב היה מורכב מחלקים שונים ומערכות רבות שלו לא היו תקינות.

מוסד הבוררות של האגוד פסק, כי עליו לשלם לתובעת שהביאה את הרכב לבדיקה, סך של 30,000 שקל והיא תמסור לו את הרכב הרעוע.

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!