איגוד המוסכים בישראל

איגוד המוסכים מתחייב לקבל 2,000 עובדים חדשים בשנה בענף שירותי הרכב

כך אמר יו"ר איגוד המוסכים בפגישה עם שר האוצר בנימין נתניהו; ביקש משר האוצר, כי ידאג לכך שמובטלים, עולים וחיילים משוחררים בעלי רקע טכני יופנו ללימודי הכשרה מתאימים וכי המדינה תישא בעלות ההכשרה המעשית


יו"ר אגוד המוסכים בישראל, דני וולמן, ביקש משר האוצר בנימין נתניהו, כי ידאג לכך שמובטלים, עולים וחיילים משוחררים בעלי רקע טכני יופנו ללימודי הכשרה מתאימים וכי המדינה תישא בעלות ההכשרה המעשית ובתשלום דמי הקיום של העובדים בתקופת ההכשרה. בהתאם ליישום תנאים אלו, מתחייב אגוד המוסכים להשמה של כ-2,000 איש בשנה לעבודה מיידית בתחום שירותי הרכב במוסכים בכל הארץ.

האגוד הפעיל את יועצו המשפטי. עו"ד פארן טוען כי לדרישה אין כל יסוד וצדק וכי מדובר בשינוי דרמטי שהינו בלתי סביר בעליל. "גם אם בדעת העירייה להעלות את שיעור האגרה באופן כה מהפכני, הרי שמתחייב היה לפנות למרשי לשקול האם ברצונם להותיר את השילוט על העסק או להסירו או להציב שלט אחר. לפיכך אבקשכם לבטל לאלתר את הודעת החייב ולשקול מחדש את גובה החוב לשנת 2005", כותב עו"ד פארן.

בפגישה אמר וולמן לשר האוצר, כי למרות מצב המיתון המתמשך בענפי מקצוע רבים, ענף שרותי הרכב מראה באופן עקבי מגמה של ביקוש. הבעיה העיקרית הינה הצורך במערך ייחודי של הכשרה והעשרה מקצועית-טכנולוגית, המתעדכנת בהתאם לקצב הגבוה של השינויים ברכבים החדשים. בניית מערך כזה יאפשר לאגוד המוסכים להשים משרות בכל הארץ.

השר נתניהו אמר בתגובה לוולמן, כי התוכנית אכן נראית לו והורה, לצוות המקצועי של משרד האוצר שנכח בפגישה, לבחון לעומק את ההצעה במהלך הימים הקרובים. פגישת עבודה בנושא נקבעה לשבוע הבא.

אגוד המוסכים הינו הגוף היציג של כ-5,000 מוסכים מורשים ומשרת ציבור של 35,000 איש העוסקים בתחום שרותי הרכב במדינה.

לצפיה בכתבה המלאה

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!