איגוד המוסכים בישראל

איגוד המוסכים: "משרד התחבורה מפרסם נתונים מופרכים"

משרד התחבורה מפרסם נתונים מופרכים" מוסר למחלקה ראשונה: "נברך את משרד התחבורה אם יצליח לסגור 10 מתוך 300 המוסכים …"

"כ-300 מוסכים שפעלו ללא היתר ובניגוד לתנאי הרשיון נסגרו בשנת 2002 בכל רחבי הארץ, ונגד בעליהם הוגשו תביעות משפטיות." כך פירסמנו כאן אתמול (ד',6.11.02) במחלקה ראשונה.

בתגובה, מסר לנו אריה מטוס יו"ר איגוד המוסכים: "אם משרד התחבורה מצליח, לאחר מאמצים כבירים, לסגור מדי שנה כ-10 מוסכים בלתי חוקיים, הרי שזה הישג עצום, ואנו מברכים אותו על כך!"

איגוד המוסכים בישראל מגיב ואומר, כי הנתון שפירסם משרד התחבורה מופרך מיסודו, ואם משום ש"אין מספר כזה של מוסכים בלתי חוקיים בישראל".

"גם לוא היה היקף כזה," מוסיף ואומר יו"ר אגוד המוסכים, אריה מטוס, "הרי שאין בידי משרד התחבורה היכולת המעשית, לבצע היקף עצום שכזה של פניות, אתרעות, ביקורים, רישום דוחות והעמדה לדין של בעלי מוסכים בלתי חוקיים".

מוסיף ואומר נציג איגוד המוסכים: "האיגוד מעריך, כי פרסום ההודעה הבלתי מבוססת הזו, הוא בבחינת אקט של ערב בחירות, בניסיון להוכיח יוזמה ופעילות נמרצת".

איגוד המוסכים מציע "לבדוק בלשכה המשפטית של המשרד האם במהלך 2002 אכן הוגשו 300 תביעות כנגד 300 בעלי מוסכים בלתי חוקיים, וכמה מהם אכן הובאו בפני שופט, שהורה על סגירת המוסך הבלתי חוקי".

יו"ר אגוד המוסכים מבטיח, כי "אם משרד התחבורה יציג בפני רשימה של 300 מוסכים שנתבעו ונסגרו, נתייחס בהתאם ובכובד ראש".

היו"ר מסכם: "אם משרד התחבורה מצליח, לאחר מאמצים כבירים, לסגור מדי שנה כ-10 מוסכים בלתי חוקיים, הרי שזהו הישג עצום ואנו מברכים על כך…"

כזכור, פירסמנו אתמול, כי מנכ"ל משרד התחבורה מוסר כי יחידת הפיקוח של אגף הרכב במשרד התחבורה, רשמה במהלך השנה האחרונה מאות דוחות נגד מוסכים שהפרו את תנאי הרשיון.

על-פי הדברים הגביר משרד התחבורה את האכיפה על מוסכים ומכוני רישוי הפועלים בניגוד לתנאי הרשיון, והחמיר עם בעלי מוסכים שאינם עומדים בקריטריונים של משרד התחבורה.

עתה מתברר, כי יתכן והוטענו ואף היטענו, ומובטח לברר את הדברים לאשורם. אנו מקוים להביא במהלך היום את הסברי משרד התחבורה לדברים התמוהים.

עמוס באר

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!