איגוד המוסכים בישראל

אגוד המוסכים גזר קנס על בעל מוסך שגרם לתאונה בשל תיקון רשלני.

כבר הרבה זמן שבאגוד המוסכים טוענים שחלקי מכוניות לא מקוריים גורמים לתאונות דרכים. לשם המחשה מביא האגוד את הספור הבא.

ארסן ארוטיניאן עבר בסוף 2002 תאונה עם המכונית שלו ותיקן אותה, בחסות חברת הביטוח שלו, במוסך אלכס שירותי רכב בנתניה. לטענתו, שמאי חברת הביטוח אילץ את אנשי המוסך להחליף את מכסה המנוע הפגוע במכסה מנוע בלתי מקורי, על אף שדובר במכונית חדשה למדי – רנו קליאו בת פחות משנתיים.

לטענת ארוטיניאן, כמה קילומטרים לאחר שיצא מהמוסך, כשנסע בכביש בין עירוני במהירות של כ 90 קמ"ש, נפתח לפתע מכסה המנוע בעוצמה ופגע בשמשה ובגג המכונית. ארוטיניאן, כשהוא מנסה שלא לפגוע במכוניות אחרות מבלי לראות דבר, סטה לצד הדרך ונפגע. מאז, לדבריו, הוא סובל מפגיעה בריאותית וגם הנזק למכוניתו נאמד באלפי שקלים.

בבית משפט לתביעות קטנות הסכימו הצדדים לפנות למוסד הבוררות של אגוד המוסכים שדן בתביעתו של ארוטיניאן. הוועדה מטעם האגוד בדקה את העניין וגזרה על המוסך אלכס שירותי רכב לפצות את האיש בסכום של 4,335 שקלים – מתוך תביעתו בסך 17 אלף שקל.

מעבר לגזר הדין של הוועדה, אנשיה הודיעו כי הם רואים בחומרה רבה את העובדה כי השמאי הכריח את המוסך להשתמש בחלק לא מקורי, מה שגרם, אולי, לתאונה.

השמאים של חברות הביטוח מגיעים מטעמם ומשתדלים בכל דרך לחסוך כספה של החברה. הדרך המרכזית היא המרת חלפים מקוריים בתחליפים זולים – שלעתים אינם עומדים ברמה של החלק המקורי.

המערכת

לצפיה בכתבה המלאה

כניסה לחברים
עיצוב ובניה B-net digital
error: Content is protected !!